ЧАСОПИС

veliki odmorA

ВЕЛИКИ ОДМОР

1.jpga   2.jpga   3.jpga

РАЗВИТАК бр. I                                 РАЗВИТАК бр. II                                         РАЗВИТАК бр. III

4.jpga    5.jpga    6.jpga

РАЗВИТАК бр. IV                                       РАЗВИТАК бр. V                                         РАЗВИТАК бр. VI

7.jpga    8.jpga    9.jpga

РАЗВИТАК бр. VII                                         РАЗВИТАК бр.VIII                                         РАЗВИТАК бр. IX

10.jpga    11.jpga    razvitak 12 (3)

РАЗВИТАК бр. X                                           РАЗВИТАК бр.XI                                     РАЗВИТАК бр. XII

13.jpga    14.jpga    15.jpga

РАЗВИТАК бр. XIII                                         РАЗВИТАК бр.XIV                                       РАЗВИТАК бр. XV

16.jpga    17.jpga    18.jpga

РАЗВИТАК бр. XVI                                     РАЗВИТАК бр.XII                                    РАЗВИТАК бр. XVIII

19.jpga    20.jpga    21.jpga

РАЗВИТАК бр. XIX                                     РАЗВИТАК бр.XX                                         РАЗВИТАК бр. XXI

22.jpga    23.jpga    24.jpga

РАЗВИТАК бр. XXII                                     РАЗВИТАК бр.XXIII                                     РАЗВИТАК бр. XXIV

25.jpga    26.jpga    27.jpga

РАЗВИТАК бр. XXV                                      РАЗВИТАК бр.XXVI                                     РАЗВИТАК бр. XXVII

28.jpga     29.jpga       razvitak 30

РАЗВИТАК бр. XXVIII                              РАЗВИТАК бр.XXIX                                       РАЗВИТАК бр. ХХХ

razvitak 31    razvitak 32

РАЗВИТАК бр. ХХХI                                 РЗВИТАК бр.ХХXII

Корачам и слушам VIII

VIII međunarodna konferencija

„KORAČAM I SLUŠAM“

U Beogradu je 23.novembra, u prostorijama Svečane sale opštine Stari grad, održana VIII po redu međunarodna konferencija „Koračam i slušam“ u organizaciji Škole za oštećene sluhom –nagluve „Stefan Dečanski“ i Odeljenja za surdologiju , Fakulteta za specijalnu edukaciju i rehabilitaciju, Univerziteta u Beogradu.

Teme stručnog skupa:

1. Inovacije i tehnička dostignuća u oblasti amplifikacije I rehabilitacije

2. Korisnici kohlearnog implanta u redovnom obrazovnom vaspitnom sistemu

3. Iskustva u radu sa kohlear implantiranom decom i odraslim osobama- prikaz slučaja

4.  Autizam i kohlearni implant

Skup, koji su akreditovali Zavod za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja i Komora sodijalne zaštite, posetili su predstavnici 33 ustanove iz zemlje i sveta. Na Konferenciji je izloženo 13 radova.

Konferencija je otvorena pozdravnom rečju direktorke Leposave Petrović koja se svima prisutnim zahvalila na prisutvu i interesovanju za konferenciju, zahvalila se posebno predavačima iz Austrije, Velike Britanije, Bugarske, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije kao i saradnicima iz ostalih institucija,roditeljima i pristutnim predstavnicima udruženja „Sajberuvce“.

Za vreme pauze u holu su mogle da se vide prezentacije distributerskih kuća slušnih pomagala i kohlearnih implanata.

Na adresu škole stigao je veliki broj zahvalnica,pohvala i iskrenih čestitki o organizovanosti skupa, o temama, informacijama koje su dobijene i o svukupnoj atmosferi.

Mi se ovom prilikom zahvaljujemo svima prisutnim na interesovanju i saradnji,saradnicima i gostima koji su učinili da profesionalna razmena bude kvalitetna.

Posebno se zahvaljujemo kompaniji MED-el na donaciji asistivnih tehnologija-tableta i opštini Stari grad koja nam je dozvolila da koristimo njihov prostor.

КОНТАКТ

Школа за оштећене слухом-наглуве „Стефан Дечански“

Светозара Марковића 85, 11 000 Београд

Контакт телефон:

011/2684 167

Директор школе:

Ивановић Мирјана

Контакт телефон: +381/63 395 750

Секретар школе:

Тодоровић Гордана

Контакт телефон: +381/60 2556 003

Социјални радник школе:

Симовић Драгица

Контакт телефон: +381/60 2556 005

Психолог школе:

Омановић Невена

Контакт телефон: +381/60 2556 012

Донације-пријатељи

Од срца захваљујемо свим нашим донаторима:

1. Делта хуманитарни фонд, гђа Вања Кнежевић и гђица Надица Милановић

2. а.д. ,”Mitsides Point” гђица Јелена Јовић

3. Хуманитарни фонд Њ.К.В. Принцезе Катарине

4. Гдин Марко Стојановић

5. НВО Банка хране

6. Кошаркашки клуб “Хемофарм”, кошаркаш Милан Мачван

7. Вазнесењска црква у Београду

8. Гдин Остоја Копања

9. Општина Савски венац

10. Агенција Вангард и Финдоместик банка

11. Сименс  Siemens

12. Маце  Mace

13. Банка интеса Banca intesa

14. Предузећа “Тигар траде” Tigar trade

15. Универзитетска дечја клиника

16. Саобраћајно предузеће “Ласта”

17. Телеком Србија

18. Медел, Аустрја

Сласни доручак и “Дон Дон”

Компанија “Дон Дон” нас увек изненади неким слатким задовољством. Да се подсетимо да се то догодило у току манифестације “Дани хлеба” када су наши будући пекари имали прилику да посете њихов погон за производњу хлеба и пецива.

25. децембра нам је стигло слатко изненађење. У слатким крофницама и путер кифлама уживали су ђаци за време великог одмора.

Делта фондација

На дан “Светог Саве” свечано је уручила нашој школи донацију вредну 1.000.000 динара. Новац прикупљен на  хуманитарној аукцији 05. новембра 2010, покрио је трошкове набавке новог намештаја за школу као и техничку опрему за мултимедијалну наставу.

novi

Бројач посета